Vestermølle Møllelaug


Bestyrelsen for
Vestermølle Møllelaug 2018/19 


Jørgen Lund Christiansen
Direktør
Alleen 52
8660 Skanderborg
4050 0333
jlc@jlundc.dk
Formand
Gudrun Andreasen
Journalist
Potmosevej 24, Såby
8752 Østbirk
7578 2400 & 4240 8965
gudrun.andreasen@gmail.com
Næstformand
Niels Peter Skrubbeltrang
Specialkonsulent
Krogen 8, Virring
8660 Skanderborg
8692 8064 & 4028 3830
npskru@mail.dk
Kasserer
Jytte Hansen 
Bygvænget 5, Virring
8660 Skanderborg
8692 8051 & 2329 0302
jyttehans244@gmail.com
Sekretær
Ulla Lynge Hansen
Produktionsassistent
Kildeparken 56
8660 Skanderborg
5136 2316 
ulla.lynge@hansen.mail.dk

Bestyrelsesmedlem
Morten P. Hansen
Trader 
Damgårdsvej 22, Gram
8660 Skanderborg
2023 0683 

mortenph52@gmail.com


Bestyrelsesmedlem
Knud Bonde
Divisionsdirektør
Næsset 46
8660 Skanderborg
4073 8296
knudbonde@hotmail.com
Bestyrelsesmedlem
Jørgen Kiærskou
Konsulent
Oddervej 150, Skårup
8660 Skanderborg
40106520
joergen@kiaerskou.dk
Suppleant
Ejvind Jensen
Økonomikonsulent
Oddervej 126
8660 Skanderborg
2448 6818
de2jensen@hotmail.dk
suppleant


Møllen Vest ApS: Samme bestyrelse som for Møllelauget, formand Niels Peter   Skrubbeltrang, direktør Jørgen Lund Christiansen. Formand, direktør og Gudrun Andreasen udgør udvalg for løbende kontakt med daglig ledelse af Restaurant Vestermølle.
Udvikling af kontakt til folkeskole og ungdomsuddannelser: Jytte Hansen, Morten Hansen og Anette Bøgelund.
Oplevelsesudvalget: Ulla Lynge Hansen og Vibeke Andersen.
Munkekroen/Gæstgivergaarden Jylland til Vestermølle: Jørgen Lund Christiansen, Jørgen Kiærskou og Ejvind Jensen.
 
Medarbejdere på Vestermølle:
  • Anette Bøgelund, 3038 1840 anette@vestermollelaug.dk
  • Vibeke Andersen, 6174 6524 vibeke@vestermollelaug.dk
  • Peter Riis Larsen, 3088 8587 bigfamily@turbopost.dk
  • Søren Fristed, 2224 4027 fristeds@live.dk
  • Max Støttrup Hartel, 5358 2904

  • Webmaster Lennart Frederiksen 4197 4556 lff@fredenslyst.dk

    Vestermølle Møllelaugs revisor: Statsautoriseret revisor Martin Rasmussen, mrm@beierholm.dk, 8732 5787.

    CVR nr. 32760651

    Bank: Nordea, konto 2640 - 7557 515 059

    24.04.2018
    JLC