Vestermølle Møllelaug


Bestyrelsen for
Vestermølle Møllelaug 2019/20


Jørgen Lund Christiansen
Direktør
Alleen 52
8660 Skanderborg
4050 0333
jlc@jlundc.dk
Formand
Gudrun Andreasen
Journalist
Potmosevej 24, Såby
8752 Østbirk
7578 2400 & 4240 8965
gudrun.andreasen@gmail.com
Næstformand
Niels Peter Skrubbeltrang
Specialkonsulent
Krogen 8, Virring
8660 Skanderborg
8692 8064 & 4028 3830
npskru@mail.dk
Kasserer
Jytte Hansen 
Bygvænget 5, Virring
8660 Skanderborg
8692 8051 & 2329 0302
jyttehans244@gmail.com
Sekretær
Ulla Lynge Hansen
Produktionsassistent
Kildeparken 56
8660 Skanderborg
5136 2316 
ulla.lynge@hansen.mail.dk

Bestyrelsesmedlem
Morten P. Hansen
Trader 
Damgårdsvej 22, Gram
8660 Skanderborg
2023 0683 

mortenph52@gmail.com


Bestyrelsesmedlem
Lars Kruchov Thomsen,
Damgårdsvej 24
8660 Skanderborg
2784 7003
l.kruchov@gmail.com
Bestyrelsesmedlem
Jørgen Kiærskou
Konsulent
Oddervej 150, Skårup
8660 Skanderborg
40106520
joergen@kiaerskou.dk
Suppleant
Ejvind Jensen
Økonomikonsulent
Oddervej 126
8660 Skanderborg
2448 6818
de2jensen@hotmail.dk
suppleant

Oplevelsesudvalget: Formand og koordinator for markeds-frivilliggruppen er Ulla Lynge Hansen

Munkekro-udvalget: Jørgen Lund Christiansen, Jørgen Kiærskou og Ejvind Jensen

Skolekontaktudvalget: Jørgen Lund Christiansen, Lars Kruchov Thomsen, Morten P. Hansen, Jytte Hansen og Ulla Lynge Hansen.


Datterselskabet Møllen Vest ApS, CVR 36700793

Bestyrelse: Samme som Møllelaugets bestyrelse.

Formand: Niels Peter Skrubbeltrang.

Direktør: Jørgen Lund Christiansen.

I direktionen også daglig leder af Restaurant Vestermølle, Morten Kvist, 8652 2000, morten@restaurantvestermolle.dk

Bogholder: Morten P. Hansen. 

 

Bank: Nordea, reg. nr. 2640, konto 3499 890 019.

Revision: Fa. Beierholm ved statsautoriseret revisor Martin Rasmussen, 8732 5787 & 2060 9670, mrm@beierholm.dk


Medarbejdere på Vestermølle:
  • Vibeke Andersen, 6174 6524 vibeke@vestermollelaug.dk
  • Peter Riis Larsen, 3088 8587 bigfamily@turbopost.dk
  • Søren Fristed, 2224 4027 fristeds@live.dk
  • Max Støttrup Hartel, 5358 2904

  • Webmaster Lennart Frederiksen 4197 4556 lff@fredenslyst.dk

    CVR nr. 32760651 

    Bank: Nordea, konto 2640 - 7557 515 059

    03.05.2019
    JLC